Zapomniane tabletki antykoncepcyjne a stosunek

Witam! W pierwszym tygodniu aktualnego opakowania tabletek zapomniałam wziąć 2 tabletek. To była 3 i 4 tabletka (17 i 18 grudnia). Potem zażywałam normalnie o stałej porze. 10 dni później odbył się stosunek seksualny (28 grudnia). Czy jest możliwość zajścia w ciążę?

KOBIETA ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witam!

Jeśli pominęła Pani pigułki w pierwszym tygodniu zażywania, a wcześniej odbywała Pani stosunki (w tygodniu poprzedzającym pominięcie), to istnieje ryzyko ciąży. Po pominięciu tabletek należało zabezpieczać się dodatkowo przez 7 kolejnych dni.

Jeśli stosunek odbył się dopiero 10 dni później, to nie powinno być kłopotów. Tak czy owak, przed rozpoczęciem nowego opakowania proszę wykluczyć ciążę wykonując np. test ciążowy.

Pozdrawiam!