Antykoncepcja a wymioty - czy w takiej sytuacji jest ryzyko zajścia w ciążę?

Ostatnio byłam na imprezie i przesadziłam z alkoholem. Tabletkę wzięłam o 22., godzinę później wymiotowałam. Następną tabletkę przyjęłam o 12:30 następnego dnia, czyli minęło ponad 12h. Była to moja 6. tabletka z blistra. Kochałam się dzień wcześniej bez zabezpieczenia, a w dniu pominięcia tabletki używałam juz prezerwatywy. Czy jest ryzyko ciąży?

KOBIETA ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witam.

Po godzinie tabletka powinna nie znajdować się już w żoładku, jednak ciąży nie można wykluczyć. Proponowałabym jednak przyjąć "tabletkę po" (o ile nie mineło 72 godziny od ostatniego niezabezpieczonego stosunku).