Czy mogłam zajść w ciążę stosując tabletki Vines?

Dzień dobry, od 8 miesięcy stosuje antykoncepcję Vines. Ostatni okres miałam 19 września. Tabletki staram się brać regularnie, natomiast przez moją 24 godzinną pracę zdarza się, że mam lekkie odchylenia. 2 października tabletkę wzięłam po ponad 12 godzinach. Z partnerem współżyjemy regularnie bez dodatkowego zabezpieczenia. Od 4 października miałam takie 3 dniowe lekkie krwawienia. 20 października tabletki nie wzięłam w ogóle, przyjęłam obie naraz następnego dnia po jakiś 27 godzinach. Dwa dni później dostałam obfitego dość rzadkiego śluzu z domieszką krwi. Trwało to dosłownie 3-4 godziny i następnego dnia miałam jednorazowe takie małe plamienie. Okres powinnam dostać za dwa dni. Objawów żadnych na miesiączkę nie mam, nie boli mnie totalnie nic. Jedynie co, to czasami mnie mdli i jem bardzo dużo. Oczywiście z ulotką tabletek antykoncepcyjnych się zapoznałam, pominęłam tabletki placebo i rozpoczęłam nowe opakowanie. Czy mimo to jest możliwość, że zaszłam w ciążę? Pozdrawiam

Redakcja abcZdrowie

Witam serdecznie,

niestety pominięcie tabletek lub opóźnienia w ich przyjmowaniu mogą skutkować zajściem w ciążę. Stosowanie się do zaleceń producenta opisanych w ulotce dołączonej do opakowania danych tabletek zmniejsza to ryzyko.

Jeśli więc postępowała Pani dokładnie tak jak zalecał producent tabletek Vines, to istnieje niewielkie ryzyko zajścia w ciążę. Najlepiej jednak wykluczyć ciążę przy pomocy testu ciążowego. Proszę go wykonać po około 14 dniach od ostatniego zbliżenia.

Krwawienia oraz plamienia, które Pani opisuje najprawdopodobniej miały związek z nieregularnym przyjmowaniem tabletek.

Pytania z podobnej tematyki umieszczamy pod linkami:

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/czy-rozpoczac-nowe-opakowanie-tabletek-antykoncepcyjnych-przy-pominieciu-2-tabletek,

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/jak-najlepiej-dalej-postepowac-po-pominieciu-tabletki,

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/czy-lekkie-krwawienie-jest-powodem-do-zmartwien.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.