Czy jest jakieś ryzyko ciąży w tym przypadku?

Witam. Zażywam tabletki Vines. Zwykle biorę je o godzinie 8:30 - 9:00. W pierwszym tygodniu w 2 dniu wzięłam ją o godzinie 11, w 5 dniu wieczorem doszło do stosunku a na następny dzień (6.) także wzięłam ją o godzinie 11, wszystkie inne były brane regularnie. Czy jest jakieś ryzyko ciąży w tym przypadku? Pozdrawiam

Witaminy w ciąży

Redakcja abcZdrowie

Dzień dobry,

dziękujemy za zadanie pytania. W przypadku tabletek antykoncepcyjnych Vines dopuszczalne opóźnienie bez utraty skuteczności wynosi 12 godzin. Z opisu wynika, że przyjęła Pani tabletkę dwie godziny później niż zazwyczaj, w związku z tym skuteczność tabletek została zachowana. Na naszym portalu znajdzie Pani więcej informacji na temat ich prawidłowego stosowania:

https://portal.abczdrowie.pl/vines-sklad-dzialanie-stosowanie-i-przeciwwskazania

Jeżeli jednak chce mieć Pani pewność, że nie doszło do zapłodnienia, warto wykonać test ciążowy. Największą pewność może dać badanie HCG, które najlepiej wykonać 5-7 dni po pierwszej miesiączce następującej po ewentualnym zapłodnieniu.

Poniżej umieszczamy podobne pytania wraz z odpowiedziami specjalistów:

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/czy-kilkugodzinne-opoznienie-w-przyjeciu-antykoncepcji-wplywa-na-jej-skutecznosc

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/godzinne-opoznienia-w-przyjmowaniu-tabletek-antykoncepcyjnych

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.