Pominięcie tabletki (24+4) w 6 dniu

Witam, mam 18 lat i od 8 mies. regularnie przyjmuję tebletki (schemat 24+4). Mam pytanie: jakie jest ryzyko zajścia w ciążę, jeśli pominęłam tabletkę w 6 dniu i przyjęłam 17 h później?

Redakcja abcZdrowie

Witam!

Niestety, w takiej sytuacji istnieje całkiem spore ryzyko ciąży związane ze stosunkami mającymi miejsce w ciągu 7 dni po pominięciu tabletki (proszę zabezpieczać się np. prezerwatywą przez 7 dni po pomyłce), a także ze stosunkami odbytymi w tygodniu poprzedzającym pominięcie. Proszę wykonać test ciążowy za około 2-3 tygodnie (i powtórzyć go jeszcze tydzień później). W przypadku pozytywnego testu ciążowego należy natychmiast odstawić tabletki.

Pozdrawiam!