Pominięcie tabletki w pierwszym tygodniu blistra

Biorę tabletki od półtora roku. Zapomniałam przyjąć tabletki w pierwszym tygodniu ich przyjmowania. Mój partner parę dni po tym zdarzeniu spuścił się do środka. Czy istnieje ryzyko zajścia w ciążę?

Witam, pominięcie tabletki w pierwszym tygodniu blistra po wykonaniu zalecanej 7-dniowej przerwy wiąże się z obniżeniem skuteczności preparatu. Ryzyko ciąży zależy od dnia zbliżenia. Jeżeli do stosunku doszło w ciągu 7 dni od pominięcia tabletki to ryzyko ciąży jest podwyższone. Jeżeli zbliżenie miało miejsce ponad tydzień po pominięciu tabletki, nie ma Pani powodów do obaw. Pozdrawiam!