Pominięte tabletki w pierwszym tygodniu

Witam, mam pytanie o ryzyko ciąży, ponieważ zapomniałam wziąć tabletki 2 i 3 w pierwszym tygodniu brania i niestety teraz zdarzyło mi się pominać jedną tabletkę z trzeciego tygodnia brania, dokładnie 16. Podczas tych wszystkich dni odbył się stosunek z zakończeniem we mnie. Jakie jest ryzyko ciąży i kiedy zrobić test ciążowy?

KOBIETA ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witam.

Ryzyko ciąży jest duże, zwłaszcza w odniesieniu do pominiętych tabletek z pierwszego tygodnia. Proponuję zrobić test ciążowy 10 dni po ostatnim stosunku - wynik powinien być wiarygodny.

Jeśli nie zaszła Pani w ciążę, proponuję zastanowić się nad zmianą metody antykoncepcji. Taka nonszalancja w stosowaniu tabletek szybko doprowadzi do niechcianej ciąży. Szkoda Pani czasu i pieniędzy.