Pominięcie 5. tabletki antykoncepcyjnej po zmianie

Witam, okres rozpoczął się 04.04 a skończył 08.04. Tego samego dnia rozpoczęłam nowy blister tabletek antykoncepcyjnych(MyWy). Stosunek odbył się 10.04(bez dodatkowego zabezpieczenia).12.04 została pominięta jedna tabletka którą zażyłam następnego dnia razem z kolejną tabletką.(minęło ponad 12 godzin od pominięcia). Mój cykl trwa około 27 dni. Tutaj moje pytanie jakie jest prawdopodobieństwo zapłodnienia oraz kiedy można zrobić test aby wynik wyszedł wiarygodnie? Pozdrawiam

Lek. Tomasz Budlewski

Proponuję wykonać badanie beta - hcg z krwi myślę, że na początku przyszłego tygodnia. Proponuję udać się do ginekologa celem określenia prawidłowości przyjmowania tabletek.

Piotr Pilarski

W opisanej sytuacji istnieje ryzyko ciąży gdyż po takiej przerwie w stosowaniu ponad 12 godzin antykoncepcja nie działa. Sugeruję wykonać test ciążowy 14 dni po stosunku.

Pozdrawiam.