Czy będę zabezpieczona w ciągu tych 7 dni?

Witam, Od grudnia przyjmuje tabletki antykoncepcyjne Sindretella 20. Niestety w tym miesiącu przez ciągła pracę zauważyłam że wzięłam o jedną tabletkę za dużo. Niestety, nie jestem w stanie w 100% czy wzięłam ją dzień wcześniej czy po prostu 2 jednego dnia. Co będzie najlepsze w tej sytuacji? Powinnam zrobić 7-dniowa przerwę pomiędzy opakowaniami czy nie? Będę zabezpieczona w ciągu tych 7 dni? Pozdrawiam

Jeśli wzięła Pani za dużo tabletek, to ochrona antykoncepcyjna jest zachowana, tylko brakuje ostatniej tabletki. Może Pani robić przerwę, ale ze względu na brak spożytej wcześniej tabletki pierwszy dzień przerwy wypada wcześniej, w związku z czym przesuwa się o 1 do przodu dzień rozpoczęcia następnego blistra. Może Pani też nie robić przerwy.