Po jakim czasie będę zabezpieczona podczas uprawiana seksu?

Zaczęłam przyjmować tabletki antykoncepcyjne po kilku letniej przerwy i jako pierwszy dzień wybrałam polowe cyklu, a nie pierwszy dzień okresu jak zalecił lekarz. Po jakim czasie będę zabezpieczona podczas uprawiana seksu i czy mam zrobić przerwę w termini9e kiedy powinnam mieć okres, czy dopiero po zakończeniu rozpoczętego blistra, odczekać 7 dni i zacząć przyjmować tabletki z nowego blistra?

Dzień dobry, w obecnym cyklu nie jest Pani zabezpieczona, proszę dokończyć blister, zrobić 7 dniową przerwę i rozpocząć nowe opakowanie- wtedy będzie już Pani zabezpieczona. Proszę stosować dodatkową metodę antykoncepcji do rozpoczęcia nowego opakowania.