Pominięta tabletka w trzecim tygodniu przyjmowania

Witam. Biorę tabletki antykoncepcyjne od lutego 2008. Nie zdarzyło mi się zapomnieć tabletki (zawsze zmieściłam się w czasie tych 12 h). Aż tu nagle dzisiaj, jadąc do mojego rodziców chłopaka zorientowałam się, że zostawiłam tabletki w domu... Zawsze biorę tabletkę na noc, czyli koło północy. Wiem, że dzisiaj nie wezmę jej, bo nie mam jak wróciś, a jutro z samego rana wyjeżdzamy więc powinnam dojechać koło 12.00 lub 13.00 w południe. Dodam jeszcze, że jestem w 3 tygodniu przyjmowania tabletek. Czy powinnam traktować to pominięcie tabletki jako 12 h przerwę (czyli jeszcze tę rezerwę), czy już jako powyżej...?

Redakcja abcZdrowie

Witam.

Jeśli jest Pani w 3 tygodniu przyjmowania tabletek z danego opakowania i przez ostatnie 7 dni brała Pani tabletki regularnie, to najlepiej będzie potraktować dzień pominięcia tabletki jako pierwszy dzień 7-dniowej przerwy. Może Pani również potraktować tę tabletkę jako pominiętą ze środka opakowania, co jednak wiąże się z koniecznością rozpoczęcia kojenego blistra BEZ przerwy. Pierwszy i ostatni tydzień przyjmowania tabletek to najważniejszy czas w antykoncepcyjnym kalendarzu. Owulacji nie będzie, jeśli przerwa w stosowaniu tabletek nie będzie dłuższa niż 7 dni oraz przez 7 dni przed i 7 po przerwie, pigułki będą przyjmowane regularnie.