Zapytaj lekarza

7 3 6 , 3 9 1

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Czy byłam jednak zabezpieczona?

Biorę regularnie tabletki antykoncepcyjne od 2 lat. Miałam niedawno 7 dni przerwy i 8 dnia o 17:00 powinnam wziąć tabletkę. Nawet otwierałam opakowanie, ale okazało się, ze nie wzięłam. Wzięłam ją o 1:38, gdy sprawdziłam że blister jest jednak pełny. W międzyczasie uprawiałam seks z partnerem, myśląc ze tabletk wzielam. Czy byłam zabezpieczona? Mimo wszystko nie minęło 12h ale stresuje się.
KOBIETA, 22 LAT 3 miesiące temu

Antykoncepcja a PMS

Burza hormonów, napięcie przedmiesiączkowe, nerwy i drażliwość - czyli PMS. Czy tabletki antykoncepcyjne pomagają załagodzić objawy zespołu napięcia przedmiesiączkowego? Odpowiada lekarz ginekolog ? Katarzyna Pietuch.

Redakcja abcZdrowie
82 poziom zaufania

Witam,

jeżeli zażywa Pani tabletki dwuskładnikowe, a nie tzw. mini pills, to zapomnianą pigułkę powinna Pani zażyć w ciągu 12h – u Pani było to prawdopodobnie 9 h. Proszę zapoznać się z tym artykułem: https://portal.abczdrowie.pl/zapomniana-tabletka-antykoncepcyjna.

Natomiast w sytuacji gdy dochodzi do współżycia w dniu zapomnianej pigułki w 1. tygodniu cyklu sytuacja się komplikuje. Niestety może to skutkować zapłodnieniem. W takim przypadku należy niezwłocznie skonsultować się z ginekologiem i być może zażyć pigułkę antykoncepcji awaryjnej.

Więcej na ten temat pod adresem: https://portal.abczdrowie.pl/antykoncepcja-awaryjna.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.

Redakcja abcZdrowie.pl to zespół doświadczonych i zaangażowanych osób, z których wielu to eksperci z dziedziny medycyny, dla których dbałość o zdrowie to priorytet.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy