Dlaczego pominięcie w trakcie blistra lub też opóźnienie jednej tabletki stwarza ryzyko ciąży?

Dzień dobry, stosuję tabletki antykoncepcyjne już wiele lat, jednak od jakiegoś czasu nurtuje mnie pytanie. Dlaczego pominięcie w trakcie blistra, lub też opóźnienie ponad 12-godzinne jednej tabletki stwarza ryzyko ciąży, a jednocześnie zapewnia się, że podczas 7-dniowej przerwy nadal jesteśmy zabezpieczone... :) Jednocześnie zastanawiam się, czy jeżeli biorę tabletki antykoncepcyjne bez przerwy na krwawienie, to czy sposoby 'ratowania' sytuacji przy pominięciu tabletki w zależności od tygodnia ich brania, również mają u mnie zastosowanie, skoro tak naprawdę przez 2-4 miesięcy utrzymuję stały poziom hormonów nie pozwalając na ich spadek w trakcie przerwy między opakowaniami.

Podczas przerwy jesteśmy zabezpieczone, bo brane wcześniej tabletki zablokowały owulację, nie ma owulacji - nie ma ciąży. Jeśli zapomni Pani tabletki, proszę stosować się do zaleceń producenta - to są tak małe dawki hormonów, że już po 12 h przestają działać, więc nie ma zanczenia, że brała Pani 4 opakowania bez przerwy.