Zapytaj lekarza

7 3 6 , 1 9 1

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Pominięcie tabletki w ostatnim tygodniu przyjmowania a ryzyko ciąży

Dziękuję za powyższą odpowiedź. Napisała Pani, że istnieje ryzyko ciąży, ale ryzyko to chyba jest małe? Przecież w trakcie przyjmowania tabletek antykoncepcyjnych następuje wstrzymanie owulacji. Pominięcie 1 tabletki może mieć aż tak poważne konsekwencje, skoro zawsze były przyjmowane zgodnie z zaleceniami? Oczywiście zastosuję się do wymienionych uwag, lecz prosiłabym o odpowiedzenie na dodatkowe pytania.

ponad rok temu

Jak stosować prezerwatywy?

Redakcja abcZdrowie
82 poziom zaufania

Witam!

Producenci pigułek podają schematy, które są przez nich dokładnie przebadane klinicznie - kontrola tych schematów jest skrupulatna, ponieważ firma farmaceutyczna odpowiada za treści podane w ulotce leku. Jeśli postępowała Pani niezgodnie z tym schematem, to musi się Pani liczyć z możliwością ciąży. Nie umiem niestety dokładnie oszacować możliwego ryzyka, ale na pewno jest ono realne. Niestety, pierwszy i trzeci tydzień cyklu jest newralgiczny - pomyłki w tym okresie stwarzają realne ryzyko ciąży. Związane jest to z 7-dniową przerwą w zażywaniu pigułek, kiedy do organizmu nie są dostarczane hormony. Wydłużenie tej przerwy o jeden dzień może obniżyć znacznie skuteczność antykoncepcji, a Pani pominęła pigułkę na krótko przed tą przerwą.

Pozdrawiam!

Redakcja abcZdrowie.pl to zespół doświadczonych i zaangażowanych osób, z których wielu to eksperci z dziedziny medycyny, dla których dbałość o zdrowie to priorytet.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy