Zwymiotowanie 17 tabletki antykoncepcyjnej a ryzyko ciąży

Zwymiotowałam 17 tabletkę z blistra, po 1,5 godziny. Nie przyjęłam kolejnej, odstawiałam tabletki tak, jakbym jej zapomniała. ( tak wyczytałam w ulotce) Teraz robie 7 dniową przerwę. Czy dobrze postąpiłam. Dodam ze dwa dni wcześniej kochałam się, z chłopakiem. Czy mam się obawiać ciązy?? Proszę o odpowiedz!!

Lek. Jacek Ławnicki

Witam!
Postąpiła Pani prawidłowo. Ochrona przed ciążą nie została zmniejszona. Proszę rozpocząć przyjmowanie nowego opakowania po 7-dniowej przerwie.