Pominięcie 17 tabletki antykoncepcyjnej a ryzyko ciąży

Witam czoraj pominełam 17 tabletkę zazwyczaj biore o godz 20-21 pominiętą tabletkę zażyłam dzis o godz 8. w pon odbyłam stosunek jak duże jest ryzyko ciązy w takim przypadku? I czy muszę kontynuwac następne opakowanie bez 7 dniowej przerwy tak jak zaleca producent? Zalezy mi na tym by robić przerwe ponieważ jeśli wezmę kolejne opakowanie bez przerwy to misiączka wypadnie mi w dzień mojego ślubu :(.Pozdrawiam i dziękje za pomoc

Lek. Izabela Ławnicka

Witam! Tabletkę zażyła Pani w ciągu 12 h, a takie opóźnienie jest jeszcze dopuszczalne. Ryzyko ciąży nie jest zatem zwiększone. Sugeruję zrobić przerwę, a następnie rozpocząć przyjmowanie tabletek z nowego opakowania.