Pominięcie 17 tabletki antykoncepcyjnej a ryzyko ciąży u 25-latki

Witam, Pominęłam 17-stą dwuskładnikową tabletkę, następne wzięłam zgodnie z planem i rozpoczęłam przerwę. W trzecim dniu przerwy współżyłam bez zabezpieczenia. Czy pominięta tabletka powoduje ryzyko zajścia w ciążę?

Witam,
skuteczność mogła być zaburzona.
W przypadku kiedy pominie Pani tabletkę, należy po danym opakowaniu nie robić przerwy na krwawienie, tylko rozpoczynać nowe.
pozdrawiam!