Zastosowanie tabletki 72 h po przyjęciu pominiętej tabletki antykoncepcyjnej

Mam pytanie dotyczące interakcji pigułek antykoncepcyjnych z tabletką 72 po. Przyjęłam szóstą pigułkę z blistra z ponad 12godzinnym opóźnieniem, następnego dnia udałam się do ginekologa po tabletkę Escapelle. Przyjęłam ją 38 godzin po stosunku (niestety zatrzymała mnie niedziela), jednak pani doktor stwierdziła, że to "musztarda po obiedzie", ponieważ wcześniej zdążyłam już wziąć kolejną tabletkę z blistra, czyli siódmą przed przyjęciem Escaplle. Czemu ma to zahamować działanie postkoitalne?

Witam. Przyjęcie kolejnej tabletki z blistra nie powinno mieć wpływu na działanie tzw. tabletki po.