Zapomniałam dziesiątej tabletki

Witam, mam 19 lat. Zapomniałam 10. tabletki z opakowania i w tym samym dniu był stosunek. Na następny dzień wzięłam 11., ale tej 10. już nie wzięłam. Wystąpiło krwawienie i to dość obfite, więc przestałam brać tabletki z tego opakowania i po 7-dniowej przerwie zaczęłam nowe opakowanie. Zrobiłam chyba źle bo był to drugi tydzień a nie trzeci. Nie wiem czy jak już zaczęłam to kontynuować branie tych tabletek z nowego opakowania ? I czy mogę być w ciąży.

Redakcja abcZdrowie

Witam.

Przy zapomnieniu tabletki w drugim tygodniu należało przyjąć zapomnianą tabletkę najszybciej jak to możliwe, nawet jeśli byłyby to dwie na raz. Następnie należało kontynuować branie o zwykłej porze dnia bez stosowania dodatkowych metod antykoncepcji, jeśli do tej pory tabletki z tego opakowania były brane prawidłowo. Jeśli nie - dodatkowa antykoncepcja przez 5 dni.

W Pani przypadku zostało poważnie naruszone działanie antykoncepcyjne tabletek. Nie dosyć, że naraziła się Pani na zawirowania hormonalne, to jeszcze istnieje prawdopodobieństwo ciąży.
Proszę za tydzień wykonać test ciążowy i najlepiej powtórzyć go po kolejnym tygodniu. W razie wątpliwości proszę zgłosić się po poradę do ginekologa.

Pozdrawiam