Przyjęcie tabletki Microgynon21 z 12-godzinnym opóźnieniem a brązowe upławy

Witam, Biorę tabletki Microgynon21 i w 1 tygodniu stosowania przyjęłam tabletkę z ponad 12 godzinnym opóźnieniem. Teraz pojawiły się u mnie brązowe upławy czy to normalne? czy powinnam zgłosić się do lekarza?

Lek. Izabela Ławnicka

Witam! Opisane brązowe upławy najpewniej związane są ze spadkiem poziomu hormonów, co wynika z przyjęcia tabletki z opóźnieniem. Póki co nie ma zatem powodów do niepokoju. Proszę tylko pamiętać, że skuteczność antykoncepcji nie jest zachowana - koniecznie proszę zatem stosować dodatkową metodę zabezpieczającą.