Godzinne opóźnienie w przyjęciu 12. tabletki antykoncepcyjnej z pierwszego opakowania

PILNE !!!!!! witam, wczoraj przyjęłam 12 tabletkę pierwszego opakowania zoely z godzinnym opóźnieniem i odbyłam pełny stosunek. kiedyś też zapomniałam tabletki i przyjęłam ją 4 h później. zwykle biore o 16:30. dodam, że po tabletkach nie wymiotowałam i nie miałam biegunki i dwa razy piłam wapń z witaminą c-le najpierw czytałam, że nie wpływa to na działanie tabletek. Ale teraz mam mętlik w głowie. Chciałam zapytać czy mogę być w ciąży??

Lek. Marta Gryszkiewicz

Godzinne (do 2-3h) opóźnienie w przyjęciu tabletki antykoncepcyjnej nie wpływa na poziom zabezpieczenia. Ryzyko ciąży w powyższej sytuacji praktycznie nie istnieje.