Kilkugodzinne opóźnienie w przyjęciu tabletki antykoncepcyjnej

Od 09.12 przyjmuję tabletki antykoncepcyjne o godz mniej więcej 20:30. Wczoraj jednak musiałam wziąć je 4 godziny wcześniej a dzisiaj wyleciały mi z głowy i wzięłam je 6 godzin później. Do tej pory jednak brałam wszystko regularnie, czy ma to jakiś wpływ na moje zabezpieczenie?

Aleksander Ropielewski

Może to zmniejszyć skuteczność ochrony antykoncepcyjnej. Jeżeli jest to pierwszy tydzień przyjmowania tabletek to proszę przez najbliższy tydzień używać mechanicznej metody antykoncepcji.

Lek. Tomasz Budlewski

Trochę może mieć wpływ. Proszę odczekać parę dni. Proszę jednak pamiętać, że nie ma w 100 % skutecznych metod antykoncepcji.