Pominięcie 11 tabletki antykoncepcyjnej przez 23-latkę

Witam. W drugim tygodniu pominelam 11 tabletke. Był to okres dłuższy niż 12 h wiec odrazu po przypomnieniu sobie zazylam pominieta tabletke. Kolejna zazylam o normalnej porze.... Kolejnego dnia dostalam okres, piersi powiekszyly sie jak przy okresie. Dzisiaj odczuwam ogromny ból w piersiach.... Brak współżycia po pominięciu tabletki Nie mam mozliwosci pojscia do ginekologa.. Czy powinnam przestac zazywac tabketki natychmiast? Czy to minie? Prosze o pomoc.

Pani postępowanie jest prawidłowe, aczkolwiek ochrona antykoncepcyjna może być zmniejszona. Proponuję przez 7 dni od zapomnienia tabletki stosować dodatkową metodę antykoncepcji, dokończyć rozpoczęte opakowanie tabletek, zrobić 7 dni przerwy na krwawienie z odstawienia. Jeśli ono się nie pojawi, proszę skonsultować się z ginekologiem.