Poziom beta-HCG w 6. tygodniu ciąży bliźniaczej po in-vitro

Witam.Jestem w ciąży bliźniaczej po in vitro(były podane 3 zarodki).Dzisiaj jest 6 tydzień 5 dzień ciąży.Do tej pory beta HCG przyrastała dynamicznie-podwajała się o ponad 100% w ciągu 48 godzin(od wartości 264 do 13837 w ciągu 10 dni.Ten ostatni wynik był wykonany 4 dni temu.Dzisiejsza beta-36384.Zmartwił mnie spadek dynamiki przyrostu bety.Czy to jest jeszcze norma?Bardzo sie denerwuję,bo wizytę u ginekologa mam dopiero za 11 dni.1 grudnia były widoczne 2 pęcherzyki i dwa zarodki(ciąża z komórek dawczyni).Z góry dziękuję za odpowiedź.

Renata GrzechociĹska

Witam.
Wynik jest w normie. Im ciąża późniejsza, tym wzrost HCG wolniejszy i w przedziale od 1200 mIU/ml do 6000 mIU/ml poziom HCG podwaja się średnio w czasie 96 godzin (4 dni), a dla stężeń przekraczających 6000 mIU/ml czas ten może być jeszcze dłuższy. Przy HCG przekraczającym 6000 mIU/ml lepszą informację o stanie i umiejscowieniu ciąży daje badanie USG.
Pozdrawiam