Beta-hCG w 5 tygodniu ciąży

Witam serdecznie, prawdopodobnie jestem w ciąży. Zrobiłam sobie beta-hCG 15 dni po owulacji i wyszło 408 mlU/ml. Następnie powtórzyłam badanie po 3 dobach, czyli 72 godzinach, i wyszło 953 mlU/ml, czyli przyrost jest o jakieś 133%. Czy to nie za mało? Bardzo proszę o poradę, biorę na podtrzymanie luteinę, jedną ciażę już poroniłam 3 miesiące temu, było to poronienie zatrzymane.
KOBIETA ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witam!

Bezwzględne wartości beta hCG są prawidłowe dla tego okresu ciąży. Co do przyrostu - rzeczywiście jest on nieco zbyt wolny (uważa się, że wartość powinna podwajać się co 2 dni). Nie dowodzi to jednak istnienia jakiejkolwiek patologii. Warto powtórzyć badanie, aby ponownie ocenić dynamikę zmian wartości beta hCG i dopiero wtedy wyciągnąć wnioski.

Pozdrawiam i życzę powodzenia.