Czy to jest prawidłowy przyrost bHCG?

Witam. 30 czerwca dostałam ostatnią miesiączkę. Pierwsze badanie bHCG dnia 21 lipca - wynik 0,764, przy laboratoryjnych normach 0,0-1,0.48 h. Później powtórzyłam badanie, czyli dziś 23.07 - wynik to 16,690. Czy przyrost jest prawidłowy? Czy wzrost nie jest za duży?
ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witam.

Nie wydaje się, aby możliwy był tak wysoki przyrost BHCG. Radziłabym sprawdzić po raz kolejny (może w innym laboratorium) poziom hormonu.

Pozdrawiam