Czy mogę w tej sytuacji wykluczyć ciążę?

Witam. Minęło od pierwszego stosunku 26 dni od drugiego 5 dni. Miesiączka spóźnia się 3 dni. 19 dni po pierwszym stosunku beta HCG 0. 100 mlu dziś 0.16 czyli 26 dni od pierwszego stosunku. Dodam że partner nie skończył w środku. Czy można wykluczyć ciążę?

Redakcja abcZdrowie

Witamy serdecznie,

na podstawie podanych informacji trudno jednoznacznie stwierdzić, czy można wykluczyć ciążę.

Beta HCG jest hormonem ciążowym, który jest produkowany przez zarodek po zagnieżdżeniu się w macicy. Poziom tego hormonu zwiększa się stopniowo w pierwszych tygodniach ciąży i może być wykryty we krwi lub moczu matki. Warto pamiętać, że testy ciążowe są najbardziej skuteczne, jeśli są wykonywane po upływie około 10-14 dni od zapłodnienia.

W Pani przypadku test beta HCG został wykonany 19 dni po pierwszym stosunku, a wynik wynosił 0, co sugeruje, że nie było wtedy ciąży. Dodatkowe badanie wykazało minimalne stężenie hormonu beta HCG, co również nie wskazuje na zapłodnienie.

Opóźnienie w miesiączce może być więc spowodowane stresem, zaburzeniami hormonalnymi, czy zmianą stylu życia.

Ostatecznie, jeśli Pani miesiączka spóźnia się już o 3 dni, warto byłoby wykonać kolejny test ciążowy lub skonsultować się z ginekologiem w celu dokładniejszej oceny sytuacji.

Więcej informacji na podany temat znajdzie Pani w materiałach poniżej:

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/czy-w-100-moge-wykluczyc-ciaze

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/czy-dzieki-tym-testom-moge-wykluczyc-ciaze

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.