Czy mogę wykluczyć w 100% ciążę?

Witam mam pewny problem A chodzi czy jeśli 15 dni po zabezpieczonym stosunku zrobiłam test ciążowy kutry wyszedł ujemnie i miałam 4 dniowy okres to czy mogę wykluczyć ciążę na 100% bardzo proszę o odpowiedź bo bardzo się boję pozdrawiam

Redakcja abcZdrowie

Witam,

nic nie wskazuje na to, by miała Pani powody do obaw – zarówno prawidłowo zastosowana antykoncepcja, jak i negatywne wskazania testu ciążowego pozwalają domniemywać, że ciąża jest wykluczona. Również jeżeli Pani wątpliwości nie wzbudziła menstruacja (np. opóźniona, wyjątkowo skąpa itp.), to nie ma powodu do obaw.

Być może zainteresuje Panią nasz artykuł: https://portal.abczdrowie.pl/czy-to-ciaza-sprawdz.

Jeżeli ma Pani wątpliwości, najpewniejszym sposobem na wykluczenie ciąży jest wykonanie testu laboratoryjnego na obecność beta hCG we krwi. Badanie to wskazuje poziom hormonu, jednoznacznie potwierdzając bądź wykluczając ciążę.

Natomiast więcej informacji na temat testów ciążowych i ich wiarygodności odnajdzie Pani pod tym adresem: https://portal.abczdrowie.pl/jak-dziala-test-ciazowy.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.