Zapytaj lekarza

7 3 6 , 3 8 9

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Czy po kilku negatywnych testach mogę mieć pewność, że nie jestem w ciąży?

Witam serdecznie. Mam 53 lata testy płytowe na menopauzę pozytywne. Stosunek odbyłam miesiąc temu bez zabezpieczenia. Od 14 miesięcy nie mam miesiączek. Po14 dniach robiłam test i był negatywny i następne kilka wszystkie negatywne. Jednak albo psychika mi wysiada albo coś się dzieje. Czy po kilku negatywnych testach mogę wykluczyć ciaze. Dziękuję za uwage
KOBIETA, 53 LAT 5 miesięcy temu

Czy objawy wypadowe menopauzy przeszkadzają w życiu zawodowym?

Redakcja abcZdrowie
82 poziom zaufania

Witam,

tak, zarówno negatywne wyniki testów ciążowych, jak i brak menstruacji przez ponad rok wykluczają ciążę oraz ryzyko zapłodnienia. Jeżeli ma Pani obawy mimo wszystko, proszę wykonać test laboratoryjny z krwi na obecność beta hCG – hormon wykrywany jest tylko w ciąży i jest to najbardziej czułe oraz pewne badanie. Z pewnością rozwieje Pani wątpliwości. O badaniu może Pani przeczytać pod tym adresem: https://portal.abczdrowie.pl/hcg.

Natomiast jeżeli podejrzenia ciąży wynikają z pojawienia się pewnych dolegliwości, to warto skonsultować się z ginekologiem. Trudno domniemywać więcej po tak lakonicznym opisie, natomiast zdecydowanie ryzyko ciąży jest zerowe.

Jeśli jest Pani zainteresowana, to odsyłam do artykułu na temat menopauzy: https://portal.abczdrowie.pl/menopauza-w-ciazy.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.

Redakcja abcZdrowie.pl to zespół doświadczonych i zaangażowanych osób, z których wielu to eksperci z dziedziny medycyny, dla których dbałość o zdrowie to priorytet.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy