Zapytaj lekarza

7 4 0 , 2 8 7

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Czy rzeczywiście mogę być w ciąży?

16 czerwca 2 dni przed okresem miałam stosunek używaliśmy prezerwatywy (nie pękła)15 lipca dostałam okres jest teraz 18 sierpnia i spóźnia mi się okres. Mam mdłości ( Ale przed okresem przeważnie je mam) czy mogę być w ciąży? Dodam że od 3 tyg jestem na diecie
KOBIETA, 24 LAT 8 miesięcy temu

Poród w wodzie

Redakcja abcZdrowie
82 poziom zaufania

Witam,

opisane przez Panią sytuacje raczej nie wskazują na podwyższone ryzyko nieplanowanej ciąży – sama Pani wspomina, że zabezpieczenie w postaci prezerwatywy nie zawiodło.

Trudno domniemywać ciążę na podstawie dwóch wątpliwych przesłanek – braku menstruacji i mdłościach, skoro sama Pani wspomina, że takie samopoczucie występuje u Pani tuż przed miesiączką. Dość istotną informacją wydaje się dieta, o której Pani pisze – może to być przyczyna braku okresu, zwłaszcza jeśli jest to restrykcyjna dieta, drastycznie ograniczająca podaż kalorii. Jeżeli dodatkowo idzie w parze ze znaczną utratą kilogramów, to z pewnością ma to niebagatelny wpływ na gospodarkę hormonalną organizmu. O tym oraz innych przyczynach braku miesiączki w naszym artykule: https://portal.abczdrowie.pl/jakie-sa-przyczyny-braku-okresu.

Natomiast proszę pamiętać, że współżycie seksualne zawsze za sobą niesie ryzyko ciąży, więc nie sposób go całkowicie wykluczyć. Jeżeli ma Pani obawy, to najrozsądniejszym byłoby wykonanie testu ciążowego, który rozwieje Pani wątpliwości. Z tego artykułu może się Pani dowiedzieć więcej na temat testów ciążowych: https://portal.abczdrowie.pl/test-ciazowy-po-ilu-dniach-dzialanie-rodzaje.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.

Redakcja abcZdrowie.pl to zespół doświadczonych i zaangażowanych osób, z których wielu to eksperci z dziedziny medycyny, dla których dbałość o zdrowie to priorytet.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy