Czy faktycznie mogę być w ciąży w takiej sytuacji?

czy mogę być w ciazy mając 2 okresy w listopadzie uprawiałam seks z chłopakiem po 20 sek przerwaliśmy okazało się ,że gumka pękła .nie było wytrysku od tamtego momentu miałam 2 okresy w tym samym czasie co powinnam po 6 dni .nie mam żadnych objawów czy mogę być w ciązy ?

Redakcja abcZdrowie

Witam,

jeżeli feralne zbliżenie miało miejsce dwa miesiące temu i od tego czasu pojawiły się dwie menstruacje, niebudzące podejrzeń, to ciążę może Pani wykluczyć.

Natomiast, jeżeli myśl o nieplanowanej ciąży spędza Pani sen z powiek, to warto wykonać test ciążowy lub oznaczyć poziom hormonu ciążowego – beta hCG. Pozwoli to wykluczyć ryzyko zapłodnienia, choć ono w Pani przypadku właściwie nie występuje.

Jeśli jest Pani zainteresowana, odsyłam do artykułu o gonadotropinie kosmówkowej: https://portal.abczdrowie.pl/hcg.

Proszę także pamiętać, że w przypadku prezerwatywy tylko właściwe użytkowanie tej metody antykoncepcji pozwala na wysoką skuteczność.

Więcej na ten temat pod adresem: https://portal.abczdrowie.pl/skutecznosc-prezerwatywy.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.