Czy ciąża po takim zbliżeniu jest możliwa?

Witam , 3 tygodnie temu uprawiałam sex z moim chłopakiem , sex był przerywany , wyszedł ze mnie nałożył prezerwatywę i spuścił się w nią we mnie , 2 godziny później robiliśmy to samo , okres miałam dostać 12 dni temu a mam nieregularne cykle , a od wczoraj dużo się stresuje na ten temat i czuję jakbym miała nudności czy coś takiego czy możliwa jest ciąża ?

Redakcja abcZdrowie

Witam, jak wiadomo, jedynym skutecznym w 100% środkiem antykoncepcyjnym jest wstrzemięźliwość seksualna, więc teoretycznie każdy stosunek płciowy, nawet z zabezpieczeniem, niesie za sobą ryzyko nieplanowanej ciąży. Jednak w Pani sytuacji jest to mało prawdopodobne – skuteczność prezerwatywy wynosi 98% w przypadku właściwego zastosowania tej metody antykoncepcyjnej. Proszę zapoznać się z artykułem charakteryzującym prezerwatywę, jej skuteczność i sposób działania: https://portal.abczdrowie.pl/prezerwatywy-uzywanie. Opóźnienie menstruacji może być w Pani przypadku spowodowane nieregularnością cykli, a także stresem. Również nudności mogą mieć związek z podenerwowaniem, jakie Pani towarzyszy. Natomiast sugeruję wykonanie testu ciążowego – z pewnością rozwieje Pani wątpliwości, zwłaszcza że wynik powinien być miarodajny już po 14 dniach od feralnego stosunku płciowego. Zachęcam także do lektury tego tekstu – tłumaczy możliwe przyczyny zaburzeń miesiączkowania: https://portal.abczdrowie.pl/jakie-sa-przyczyny-braku-okresu.
Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.