Czy możliwe, że już doszło do poczęcia?

Podczas stosunku doszło do pęknięcia prezerwatywy. Było to niedługo po zakończeniu miesiączki (7-8 dzień cyklu).Z ciekawości zrobiłam test owulacyjny następnego dnia i wyszedł on pozytywny. Ostatnio miesiączka pojawiła się kilka dni wcześniej niż zwykle. Czy to możliwe, że mogłam rzeczywiście mieć już dni płodne i zajść w ciążę?
KOBIETA, 23 LAT 9 miesięcy temu

Redakcja abcZdrowie

Witamy serdecznie,

pęknięcie prezerwatywy może spowodować ryzyko nieplanowanej ciąży, zwłaszcza jeśli wystąpiło podczas w dni płodnych. Są to te dni w cyklu menstruacyjnym, gdy istnieje największe ryzyko zajścia w ciążę, a okres ten jest najbardziej zbliżony do czasu owulacji (czyli uwolnienia dojrzałego jaja z jajnika).

Ciężko jednoznacznie oszacować szanse na zapłodnienie, dlatego powinna Pani wykonać test ciążowy co najmniej 10 dni po stosunku.

Więcej informacji na podany temat można znaleźć w treściach poniżej:

https://portal.abczdrowie.pl/test-ciazowy

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.