Czy doszło do przypadkowego poczęcia?

Witam. Mam pytanie, w ostatnim czasie wraz z partnerką uprawialismy seks, w prezerwatywie, byla ona zalozona w sposob poprawny, w momencie mojego wytrysku seks byl dalej kontynuowany do momentu szczytowania mojej partnerki, trwalo to jeszcze jakiś niedlugi czas. Pozycja na jeźdźca. Po zakonczonym stosunku partnerka spostrzegla, ze jej wydzielina z pochwy jest koloru spermy. Teraz pytanie, czy mozliwe ze byla to jej wydzielina, czy może w trakcie stosunku sperma wydostała sie z prezerwatywy na zewnatrz (obawa jest o to, czy nie zostala jakos zepchnieta na zakonczenie prezerwatywy i nie wydostala sie przez jej tą zgrubioną czesc, o ktora się rozwija dalej prezerwatywa) czy w ogole mozliwe jest takoe wydostanie sie spermy z prezerwatywy? Po stosunku sprawdzilem, prezerwatywa byla cala, nie przeciekała. Dodam jeszcze ze tego dnia moja partnerka miała dni plodne, 13 14 dzien cyklu. Czy to moze byla jej wydzielina?

Redakcja abcZdrowie

Witam serdecznie,

możliwe, że wydzielina zauważona przez Pana partnerkę była jej fizjologiczną wydzieliną, która może pojawiać się podczas stosunku seksualnego.

Jeśli prezerwatywa nie pękła podczas współżycia i po stosunku była cała, to powinna spełnić swoją funkcję i zabezpieczyć przed zajściem w ciążę.

Podczas dni płodnych kobieta może odczuwać zwiększoną wilgotność w pochwie. Jest to tzw. śluz płodny, który ma ułatwić zapłodnienie. Taka wydzielina jest wówczas lepka, śliska i może przypominać białko surowego jaja kurzego. Najprawdopodobniej więc wydzielina pochodziła z dróg rodnych partnerki.

Szczegółowe informacje na ten temat znaleźć można w naszym artykule, który znajduje się pod adresem:

https://portal.abczdrowie.pl/sluz-przed-okresem-rola-wyglad-jak-obserwowac-ciaza.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.