Czy prezerwatywa spełniła swoje funkcje?

Witam, ostatnio uprawiałem seks z partnerką. Miała dni płodne, więc użyliśmy prezerwatywy. Rozwinąłem ją do końca, usunąłem powietrze ze zbiorniczka. Wydaje mi się że dobrze przylegała, nie zauważyłem żeby się zsuwała w trakcie. Dla bezpieczeństwa skończyłem chwile przed poza pochwą w prezerwatywie. Zauważylem jednak ze na prezerwatywie był widoczny śliski śluz(rozciągliwy). Dodatkowo miałem idiotyczne wrażenie że zewnętrzna strona prezerwatywy przypomina zapach spermy(ale być może że się mylę). Nasienie zebrało się w zbiorniczku, sprawdzałem również czy nie ucieka powietrze, ale wszystko było w porządku. Czy jest możliwość że po prostu pomyliłem zapach, lub zapach spermy przeszedł przez lateks?

Redakcja abcZdrowie

Witam serdecznie,

śluz, który Pan zauważył na prezerwatywie mógł pochodzić z dróg rodnych partnerki. Podczas współżycia kobieta również produkuje śluz, który ułatwia stosunek. Poza tym kobieta przez cały cykl miesiączkowy wydziela śluz, który jest zmienny, w zależności od fazy cyklu.

Jeśli zaś chodzi o zapach, który Pan odczuwał, to możliwe, że wyczuł Pan zapach spermy, która znajdowała się w prezerwatywie. Nieprzyjemny zapach śluzu u kobiety mógłby również świadczyć o infekcji intymnej.

Skoro prezerwatywa nie została uszkodzona podczas stosunku, to najprawdopodobniej spełniła swoją funkcję, a Pan nie ma powodów do niepokoju.

Poniżej umieszczamy przykładowe pytania z podobnej tematyki:

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/co-moze-oznaczac-biala-wydzielina-na-prezerwatywie,

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/przezroczysty-sluz-podczas-stosunku,

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/bialy-sluz-w-pochwie-po-stosunku.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.