Co może oznaczać biała wydzielina na prezerwatywie?

Jestem tydzień po okresie. Podczas wczorajszego stosunku zauważyłam na prezerwatywie biały dość gęsty śluz. Myślałam, że może prezerwatywa uległa przebiciu ale nie, ten śluz zdecydowanie pochodził z mojej pochwy.
Co to może oznaczać?

KOBIETA ponad rok temu

Witam serdecznie,
Podczas pobudzenia płciowego gruczoły w drogach rodnych kobiety produkują śluz, który ma ułatwić stosunek. Ponadto szyjka macicy prze cały cykl wydziela śluz, który zmienia się w zależności od fazy cyklu. W trakcie dni niepłodnych śluz jest biały i gęsty, natomiast w trakcie dni płodnych śluz jest przeźroczysty i lepki.

Wydzielina, którą Pani zaobserwowała jest najprawdopodobniej fizjologiczną wydzieliną pochwy. Gdyby wydzielina miała nieprzyjemny zapach i jej wydzielaniu towarzyszyłby świąd w okolicach pochwy należy podejrzewać stan zapalny.
Pozdrawiam