Czy możliwe, że mam już owulację?

Odkąd zaczęłam pierwsza miesiaczke zawsze cykl trwał 28 dni. Stosowałam od dawna antykoncepcję z 2 przerwami na zajscie w ciążę. Zawsze 4 miesiące po odstawieniu bylam w ciazy . Mam 2 dzieci. teraz w marcu odstawiłam tabletki ponieważ planujemy 3 dziecko. Pierwszy cykl trwał 28 dni po czym w następnym cyklu mialam grzybice pochwy cykl przesunął się na 32 dni. Teraz kolejny cykl znowu 32 a właściwie to już nawet 33 dni. Okres zawsze trwa u mnie 7 dni plus , 2 , 3 dni lekkiego plamienia.W tym cylku mam 8 dzien więc lekko plamie do tego sluz jest jak białko jaja kurzego czyli owulacyjny , niby bezbarwny ale nadal lekko zabarwiony resztaki krwi lekko brunatny? Czy to może być owulacja w 8 dniu przy 32 dniach cyklu? Poprzedni cykl tez mialam dziwny ponieważ testy owulacja wychodzily w 18 dniu cyklu a sluz byl mieszany bardzo dużo białego gęstego nie rozciągliwego śluzu czyli bezplodnego wymieszanego ze śluzem jak białko jaja kurzego. Czy może być sluz plodny i bezpłodny jednoczesnie? Nie wiem jak rozumieć ten wydłużający się cykl i kiedy tak naprawdę mam owulacja. Czy to wina hormonów. Około 1,5 tyg przed okresem boli mnie podbrzuche codziennie.
KOBIETA, 34 LAT 10 miesięcy temu

Redakcja abcZdrowie

Witamy serdecznie,

wydaje się, że cykl menstruacyjny uległ zmianie po odstawieniu antykoncepcji. To dość normalne, że po zaprzestaniu stosowania tabletek antykoncepcyjnych lub innych metod hormonalnych organizm potrzebuje pewnego czasu, aby przywrócić naturalną równowagę.

Co do pytania dotyczącego śluzu szyjkowego, to tak, istnieją różne rodzaje śluzu, które mogą występować w różnych fazach cyklu menstruacyjnego. Śluz, który Pani opisała jako "białko jaja kurzego" jest często kojarzony z okresem płodności, czyli z okresem przed owulacją. Ból podbrzusza również może informować o trwającej owulacji.

Jeśli starają się Państwo o dziecko, zalecamy korzystanie z testów owulacyjnych, które z dużą dozą pewności określą dni płodne.

Więcej informacji na podany temat można znaleźć w treściach, do których odsyłam w linku poniżej:

https://portal.abczdrowie.pl/co-to-jest-owulacja

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.