Czy przezroczysty śluz oznacza owulację?

Witam, mam 20 lat nigdy nawet nie pomyślałam, że będę miała problem z zajściem w ciążę. Staramy się z partnerem od 2 miesięcy, miesiączkuje, przeważnie regularnie. Ostatni okres miałam 12 marca który trwał 6 dni cykle mam 30-32 dniowe. Zawsze z partnerem kochaliśmy się pod koniec miesiąca, czyli prawdopodobnie w dni płodne..więc nie rozumiem dlaczego się nie udało?
Mama czy babcia nie miały problemów z zajściem w ciążę. Od soboty 27 marca staramy się z partnerem, czyli kochamy się co 2 dzień. Wczoraj wieczorem miałam dużo przezroczystego śluzu, którego dzisiaj już nie ma. Czy to oznacza, że mam owulację?
Z góry dziękuję za odpowiedź, pozdrawiam:)

Witam!

Po 2-miesięcznym okresie starania się o dziecko nie można mówić o problemach w zajściu w ciążę. To zdecydowanie za wcześnie na tego typu wnioski. Niepłodność zaczyna się podejrzewać dopiero po roku bezowocnych prób poczęcia dziecka przy regularnym współżyciu.

Przy staraniach o dzidziusia należy pamiętać o tym, że pod wpływem wielu czynników owulacja może się przesunąć. Parom starającym się o dziecko zaleca się regularne współżycie co 2-3 dni (a nie tylko w okresie domniemanej owulacji).. Częstsze lub rzadsze stosunki mogą wpłynąć negatywnie na jakość nasienia. Poza tym przy zbyt długich przerwach można "przeoczyć" owulację.

Przezroczysty, ciągnący się śluz (przypominający białko jaja kurzego) pojawia się podczas owulacji. Bardzo możliwe, że miała ona miejsce w momencie zaobserwowania przez Panią takiego właśnie śluzu. Wspomnę jeszcze, że owulacja zachodzi nie w środku cyklu, ale mniej więcej na 14 dni przed pierwszym dniem krwawienia w kolejnym cyklu, czyli u Pani pomiędzy 16 a 18 dniem cyklu.