Zapytaj lekarza

7 4 2 , 8 8 7

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Nie mogę zajść w ciążę z drugim dzieckiem - dlaczego?

Regularne miesiączki, żadnych chorób, w pierwszej ciąży żadnych problemów, a teraz mimo 3-miesięcznych starań nie mogę zajść w ciążę. Dlaczego?

KOBIETA, 26 LAT ponad rok temu

Czego należy unikać w ciąży?

Ciąża to wyjątkowy czas. Właśnie wtedy kobieta powinna szczególnie dbać o swoje zdrowie i samopoczucie. Obejrzyj film i dowiedz się, czego powinna unikać kobieta w stanie błogosławionym.

Redakcja abcZdrowie
82 poziom zaufania

Zdrowej, płodnej parze zajście w ciążę może zabrać nawet kilkanaście miesięcy. Niepłodność (także wtórną) rozpoznaje się po dwóch latach bezskutecznych starań (po roku u kobiet po 35 roku życia, niektórzy radzą w takim przypadku nawet po 6 miesiącach rozpocząć diagnostykę).
Płodność kobiety z wiekiem maleje, 30-letniej kobiecie trudniej zajść w ciążę niż 20-letniej. Prawdopodobieństwo zajścia w ciążę w jednym cyklu w najbardziej płodnym dniu (owulacji) nie przekracza 30%. To dopiero 3 miesiące starań, nie należy się martwić niepłodnością. Nie zawsze trafi się w okienko maksymalnej płodności, nie zawsze zarodek dzieli się prawidłowo, nie zawsze uda mu się zagnieździć.
Proszę współżyć w dniach śluzu przypominającego surowe białko jaja kurzego. O diagnostyce można myśleć nie wcześniej niż za 3 miesiące.

Redakcja abcZdrowie.pl to zespół doświadczonych i zaangażowanych osób, z których wielu to eksperci z dziedziny medycyny, dla których dbałość o zdrowie to priorytet.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy