Nie mogę zajść w ciążę po odstawieniu tabletek. Dlaczego?

Witam. Mam 19 lat. Przez ponad dwa lata brałam tabletki antykoncepcyjne M****. Wspólnie z chłopakiem postanowiliśmy je odstawić i starać się o dziecko. Tak więc dwa miesiące temu przyjęłam ostatnią tabletkę. Od tamtego czasu nie zabezpieczamy się. W tym czasie miałam już jedną miesiączkę, a dziś dostałam drugą. Kochaliśmy się w dni płodne (według moich obliczeń) ale w ciążę nie udało mi się zajść. Może powinnam pójść do ginekologa na jakieś badania, bo słyszałam, że po odstawieniu płodność jest zwiększona, a więc zajście w ciąże jest łatwiejsze, a u mnie nie ;( Zauważyłam, że zawsze po stosunku, sperma zamiast zostawać we mnie-wylatuje. Może to ma jakiś wpływ na te nieudane próby? Jakie mogą być przyczyny tego, że nie mogę zajść w ciążę? Proszę o jakieś wskazówki, które mi to ułatwią. Pozdrawiam i proszę o odpowiedź.
19 LAT ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witam serdecznie!

U niektórych kobiet po odstawieniu tabletek antykoncepcyjnych dochodzi do zaburzeń miesiączkowania. Organizm musi na nowo przystosować się do funkcjonowania bez dodatkowych dawek hormonów.
Wyciek spermy z narządów rodnych jest naturalnym zjawiskiem, może nie zauważyła Pani tego wcześniej.
Chciałabym jeszcze powiedzieć, że 2 miesiące starań o dziecko to bardzo krótko. Niektóre zdrowe pary, nie przyjmujące żadnych leków próbują znacznie dłużej.
Sugerowałabym zachowanie spokoju i ponawianie prób.
Na diagnostykę jest jeszcze zdecydowanie za wcześnie.

Pozdrawiam.