Przezroczysty śluz - czy to normalne?

W trakcie obserwacji" palcem" śluzu przezroczysty lepki jak kurze białko. Czy jest możliwość usunięcia tego śluzu doprowadzić do wypłynięcia? Ile powinno być takiego śluzu?

KOBIETA ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witamy serdecznie.

Konsystencja śluzu wydobywającego się z dróg rodnych kobiety zmienia sie w zależności od fazy cyklu. Wydzielina lepka, przezroczysta o konsystencji białka jaj kurzego jest charakterystyczna dla okresu owulacji. Jeśli temu zjawisku nie towarzyszą żadne objawy typu swędzenie, pieczenie, czy nieprzyjemny zapach to nie ma powodu do niepokoju. Ilość śluzu jest indywidualna dla każdej kobiety. Przy nadmiernym wydzielaniu śluzu pomocne może być stosowanie wkładek higienicznych.
W razie wątpliwości proszę skorzystać z wizyty u specjalisty ginekologa.