Rozciągliwy i przezroczysty śluz dzień przed krwawieniem

Pytanie o krwawienie z odstawienia. Dzień przed krwawieniem pojawia się u mnie śluz ;rozciągliwy ,przezroczysty (wygląda jak płodny). Na drugi dzień dostałam już krwawienia. Czy taki śluz jest normalny ??

Aleksander Ropielewski

Śluz płodny to śluz przypominający w konsystencji białko jaja kurzego. Podczas stosowania antykoncepcji hormonalnej śluz może być inny niż w przypadku fizjologicznego cyklu miesiączkowego (zaburzony jest prawidłowy rytm hormonalny). Jeżeli taka sytuacja będzie się powtarzać warto jednak skonsultować się z ginekologiem.