Czy możliwa jest ciąża u 34-letniej kobiety w tej sytuacji?

Witam, mam 33 lata i trochę nieregularne miesiączki między 25-31 dni. W tym miesiącu w 25 dniu cyklu miałam niezabezpieczony stosunek jakoze myślałam że już długo po mojej owulacji. Ale teraz spóźnia mi się okres dzisiaj 32 dzień a zazwyczaj najdłuższy miał 31 i to bardzo zadko. Zrobiłam test rano ale negatywny czy jest możliwość ciąży nawet jeśli niezabezpieczony stosunek był 25 dnia culku? czy to raczej jakieś zapalenie bo podbrzusze mnie boli i czuje takie ciepło w środku?
KOBIETA, 34 LAT 4 miesiące temu

Redakcja abcZdrowie

Witam serdecznie,

w 25. dniu cyklu miesiączkowego była Pani najprawdopodobniej już po owulacji, ale w tym momencie nie możemy tego jednoznacznie stwierdzić. Z pewnością wskazane jest wykonanie testu ciążowego po upływie 10-14 dni od zbliżenia. Ten, który Pani wykonała mógł dać wynik fałszywy.

Ból podbrzusza może świadczyć o zbliżającej się menstruacji, ale nie tylko. Jeśli więc do tej pory nie pojawił się u Pani okres, to proszę udać się do ginekologa i oznaczyć poziom hormonu beta-HCG we krwi.

Podobne pytania z odpowiedziami ekspertów umieszczamy poniżej:

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/krotki-stosunek-bez-wytrysku-w-25-dniu-cyklu,

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/czy-moge-na-100-wykluczyc-ciaze,

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/stosunek-w-26-dniu-cyklu.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.