Co myśleć w tej sytuacji?

Dzień dobry ostatnia miesiączke miała 19 luty miesiączka na marzec wypada mi na 23 marca zrobilam test ciążowy 3 dni przed misiaczka wyszedł pozytywnie zrobiłam 25 marca bete wyszła 79.8nastepna bete zrobilam 29 marca wyszła 363.8 dziś lekarz powiedział że nie ma pęcherzyka a endometrium mam 14mm co o tym myśleć proszę od odpowiedź

Redakcja abcZdrowie

Witam,

pęcherzyk ciążowy zaczyna być widoczny podczas badania USG około 4-5 tygodnia ciąży. Według podanych przez Panią danych, w dniu zadania pytania była Pani w 5. tygodniu ciąży. Czasem jednak zdarza się, że ciąża jest młodsza niż wynika to z ostatniej miesiączki i to może być jedna z przyczyn niewidocznego pęcherzyka ciążowego. Inne przyczyny to ciąża pozamaciczna lub brak rozwoju ciąży.

W badaniu beta-HCG widać tendencję wzrostową – to dobry znak. Pęcherzyk ciążowy uwidacznia się jednak, kiedy poziom beta-HCG osiąga co najmniej 1000 mlU/ml.

Aby doszło do implantacji zarodka, endometrium powinno mieć co najmniej 8 mm.

Należy powtórzyć badanie gonadropiny kosmówkowej (beta-HCG) oraz udać się ponownie do ginekologa. W najbliższym czasie wszystko powinno się wyjaśnić. Proszę być dobrej myśli.

Podobne pytania spływały już do naszego serwisu. Znajdzie je Pani pod poniższymi linkami: https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/dlaczego-nie-widac-pecherzyka-plodowego-w-jamie-macicy-w-5-tygodniu-ciazy, https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/brak-pecherzyka-plodowego-w-jamie-macicy-w-5-tygodniu-ciazy, https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/5-tydzien-ciazy-i-brak-pecherzyka-czy-mozliwe-ze-wszystko-jest-w-porzadku.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.