Co mam myśleć o tej sytuacji?

Dzień dobry, wczoraj byłam u ginekologa , ginekolog stwierdził ,że jestem w 5tc i 4dn, na USG pęcherzyk ma 11mm, natomiast echo zarodka 3mm, lekarz dopiero po przybliżeniu je zobaczył ,bo na początku twierdził ,że pęcherzyk jest pusty .., niestety oprócz boleści piersi nie miałam żadnych objawów, teraz mam wrażenie,że ból jest mniejszy ,a piersi są lekko nabrzmiałe, lekarz stwierdził ,że na tym etapie ciąża może się zatrzyma w rozwoju , proszę o odpowiedź
KOBIETA, 28 LAT 4 miesiące temu

Redakcja abcZdrowie

Witam serdecznie,

jest Pani na bardzo wczesnym etapie ciąży, dlatego niestety wszystko jest możliwe. Lekarz ocenił wynik badania, ale jeszcze nic nie jest przesądzone. Czas zweryfikuje, czy dojdzie do dalszego rozwoju ciąży, czy też zatrzyma się ona na danym etapie.

Nasi eksperci są zdania, iż dopiero w 8. tygodniu ciąży można określić, czy zarodek rozwija się w sposób prawidłowy. Proszę być dobrej myśli i stosować się do zaleceń swojego ginekologa. Trzymamy kciuki i życzymy dużo zdrowia!

Inne pytania z tej tematyki umieszczamy pod poniższymi linkami:

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/badanie-usg-i-ocena-pecherzyka-ciazowego,

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/maly-pecherzyk-ciazowy-w-5-tygodniu-ciazy,

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/pusty-pecherzyk-ciazowy-w-5-tygodniu.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.