Czy takie wyniki testów są miarodajne?

Witam chciałabym zapytać czy jeśli zrobiłam test ciążowy z moczu 10 dnia po stosunku i 12 dnia po stosunku to czy takie wyniki testów są miarodajne ?chodzi tu o testy o czułości 10 .
KOBIETA, 34 LAT 2 miesiące temu

Dzień dobry,

Skuteczność testów z moczu jest bardzo wysoka i przekracza 99%, ważne żeby przestrzegać zaleceń producenta i wykonać test w odpowiednim czasie. Jeśli według producenta można wykonać testy w 10 i 12 dniu po stosunku, to wyniki testów są miarodajne.

Ja jednak jestem zdania,że badanie laboratoryjne polegające na oznaczeniu β-hCG z krwi jest dużo bardziej wiarygodne i pozwala na oszacowanie tygodnia ciąży – na podstawie uzyskanego stężenia gonadotropiny kosmówkowej.

Pozdrawiam

Położna

Martyna Dudzińska