Czy testy mogą nie wykrywać wczesnej ciąży?

czy jest mozliwosc bycia w ciazy taki wczeesnej ciazy ze nie ktore testy tego nie wykryja?

Lek. Magdalena Pikul

Witam!
Jest taka możliwość ( szczególnie w przypadku testów które mają napisane na opakowaniu, że już po 7 dniach od stosunku mogą wykryć ciążę). Najlepiej jest wykonać test po przynajmniej 14 dniach od stosunku z porannego moczu ( wtedy stężenie gonadotropiny kosmówkowej jest największe). Dużą czułością także charakteryzuje się badanie tego hormonu z krwi. Pozdrawiam