Co mogło spowodować te objawy?

Dzień dobry , 5 sierpnia kochałam się z mężem to był nasz pierwszy raz z zabezpieczeniem i maścią znieczulajaca 9 sierpnia kochaliśmy się już drugi raz bez zabezpieczenia i bez maści , to były moje dni płodne , wiem ze na gest się czeka najlepiej do miesiączki będę ja miała za około 9 dni czy mogę zrobić wcześniej test ciążowy. Od 4 dni bardzo złe się czuje bolą mnie jajniki chodzę często do łazienki mdli mnie i boli mnie żołądek , myśle ze nie jest to ciąża ale moj lekarz jest na urlopie i nie mam kogo zapytać czemu takie objawy się pojawiły prawie odrazu po stosunku pozdrawiam.

Redakcja abcZdrowie

Witam,

proszę wykonać test z krwi na obecność hormonu beta hCG – jeśli ma Pani taką możliwość. Już 6 dni po stosunku stężenie gonadotropiny kosmówkowej powinno być na tyle wysokie, by badanie laboratoryjne wykryło ciążę. Odsyłam do artykułu: https://portal.abczdrowie.pl/hcg.

Test ciążowy z moczu faktycznie najlepiej wykonać w dniu spodziewanej miesiączki, choć obecnie testy ciążowe domowego użytku są na tyle czułe, by wykryć ciążę po 10-14 dniach od stosunku. Przy wyborze testu proszę zwrócić uwagę na czułość. Jeśli jest Pani zainteresowana, to szerzej ten temat omawia nasz materiał dostępny pod tym adresem: https://portal.abczdrowie.pl/test-ciazowy-po-ilu-dniach-dzialanie-rodzaje.

Dolegliwości, które Pani opisuje mogą wskazywać na ciążę. Choć zazwyczaj pojawiają się nieco później, to nie jest to regułą. Zatem najwcześniejsze objawy odmiennego stanu mogą wystąpić już po tygodniu od zapłodnienia. Więcej w tym artykule: https://portal.abczdrowie.pl/jakie-objawy-pojawiaja-sie-w-pierwszych-dniach-ciazy.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.