Zapytaj lekarza

7 4 2 , 3 0 7

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Czy martwić się tym dwudniowym opóźnieniem miesiączki?

Mam 30 lat. Współżyłam w dni płodne bez zabezpieczenia. Dwa dni spóźnia mi się miesiączką. Wykonałam 3 testy, wszystkie negatywne. Minęło 8 dni od współżycia w dni płodne.
KOBIETA, 30 LAT około miesiąca temu

Wyznaczanie dni płodnych

Redakcja abcZdrowie
82 poziom zaufania

Witam,

jeżeli współżyła Pani 8 dni temu, to niewykluczone, że test ciążowy domowego użytku ma za małą czułość, by wykryć w moczu gonadotropinę kosmówkową. W takim wypadku warto poczekać z wykonaniem testu kilka dni lub wykonać badanie laboratoryjne na obecność beta hCG z krwi. To badanie rozwieje Pani wątpliwości – jest bardzo czułe i wykrywa hormon ciążowy już kilka dni po zbliżeniu.

Więcej na ten temat w naszym artykule: https://portal.abczdrowie.pl/hcg.

Natomiast proszę również pamiętać, że brak miesiączki nie zawsze musi oznaczać ciążę. Przyczyn może być wiele, a do najczęstszych należą niewielkie zaburzenia hormonalne, stres, ale też choroby tarczycy czy zmiana diety.

Zachęcam do zapoznania się również z tym materiałem: https://portal.abczdrowie.pl/brak-okresu-test-negatywny-przyczyny-czynniki-chorobowe.

Jeśli okres nie pojawi się w najbliższych dniach, a ciąża zostanie definitywnie wykluczona, proszę nie zwlekać z wizytą u ginekologa.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.

Redakcja abcZdrowie.pl to zespół doświadczonych i zaangażowanych osób, z których wielu to eksperci z dziedziny medycyny, dla których dbałość o zdrowie to priorytet.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy