Czy możliwe że doszło do zagnieżdżenia zarodka?

Witam. Ostatni raz uprawiałam seks z moim partnerem dnia 1.09 mialam wtedy owulacje, partner mial założona prezerwatywę, moje szczytowanie odbyło sie jakis czas po jego, czyli po jego szczytowaniu seks byl uprawiany jeszcze jakiś czas. Prezerwatywa była cala po wszystkim. Pierwszy dzień nowego cyklu wraz z miesiączką (ktora trwała 3 dni) miałam 16.09. Wczoraj, tj. 23. 09 miałam dziwne plamienie z drog rodnych. Zaledwie kilka kropel na reczniku i na bieliźnie w nocy. Czy możliwe ze na poczatku września doszło do zapłodnienia i teraz dopiero zarodek zagnieździł sie w macicy i stąd te plamienie? Po 01.09 nie uprawiałam w ogole seksu z moim partnerem.

Redakcja abcZdrowie

Dzień dobry, najprawdopodobniej przyczyną delikatnego krwawienia, które wystąpiło po miesiączce, nie było zagnieżdżenie się zarodka, ponieważ jest to niemożliwe, aby plemniki przetrwały tyle czasu w pochwie, zarodek zagnieżdża się ostatecznie najpóźniej 12 dni po zapłodnieniu, w związku z tym nie ma opcji, aby to krwawienie było implantacyjnym (ono pojawiłoby się mniej więcej w terminie Pani miesiączki, a nie tydzień po niej). W dodatku ciążę wyklucza także pojawienie się u Pani menstruacji.

Inną przyczyną krwawienia/plamienia w trakcie cyklu mogą być: nadżerka, torbiele na jajnikach, zmiany hormonalne czy endometrioza, więc gdyby te pojawiały się częściej, warto byłoby udać się do lekarza ginekologa na kontrolę.

Zachęcamy także do zapoznania się z artykułami o podobnej tematyce:

https://portal.abczdrowie.pl/zygota-zaplodnienie-implantacja-i-zarodek

https://portal.abczdrowie.pl/zagniezdzenie-zarodka

https://portal.abczdrowie.pl/plamienie-przed-okresem-charakterystyka-owulacja-implantacja-objaw-choroby

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.